ERZINCAN BALTASI KOYU.COM
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
ERZINCAN BALTASI KOYU.COM

Image

PortailPortail  AccueilAccueil  GalerieGalerie  RechercherRechercher  Dernières imagesDernières images  ConnexionConnexion  S'enregistrerS'enregistrer  
Le deal à ne pas rater :
Bon plan achat en duo : 2ème robot cuiseur Moulinex Companion ...
600 €
Voir le deal

Daum: Daha iyisi yapılamaz

AuteurMessage
turkishlaz

turkishlaz

Daum: Daha iyisi yapılamaz Empty
MessageSujet: Daum: Daha iyisi yapılamaz   Daum: Daha iyisi yapılamaz Icon_minitimeLun 15 Mai à 23:14

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Gaziantepspor maçında taktiksel anlamda mükemmel oynayarak zorlu deplasman maçında galip geldiklerini söyledi. Daum, "Bundan daha iyisi de yapılamaz" dedi.

Daum, maç sonrasında yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin ikinci
sezonda taktik olarak en iyi maçlarından birini oynadığını, maçın
başından sonuna kadar oyunun kontrolleri altında geçtiğini belirtti.
Rakibe pozisyon vermeden çok sayıda gol pozisyonu yakaladıklarını
ifade eden Daum, bu pozisyonlardan sadece 2'sini gole çevirebildiklerine dikkati çekti.

Gaziantepspor maçının her zaman çok zorlu olduğunu belirten Alman
hoca, ''Bu zorlu ve önemli maçta, futbolcularım telaş içinde olmadan,
oyunu kontrol altında tutup, oyun ciddiyetini bozmadan galip gelmeyi
bildi, kendilerini kutluyorum'' diye konuştu.

Gaziantepspor'un da sahada iyi mücadele ettiğini ifade eden Daum,
şöyle konuştu: ''Yağış nedeniyle ağırlaşan sahada, her iki takım da en iyi
şekilde mücadele etti. Biz, rakibe göre daha iyi oynadık. Futbolcularım galibiyet için üzerlerine düşen görevi yaptı. Fenerbahçe, ikinci yarıda sadece 3 beraberlik aldı. Bundan daha iyisi de yapılamaz. Şu anda, şampiyonluk yarışında rakibimiz Galatasaray ile puanlarımız eşit. Galatasaray'da ikinci yarıda puan almasını bildi. Hedefimiz şampiyonluk, bunu gerçekleştirmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. Önümüzde Denizlispor maçı var. Şimdiden bu maçı düşünmeye başladık.''

Daum, bir gazetecinin, ''90 dakika boyunca bir korner atışı kullanmadan maç kazandınız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz'' sorusu üzerine ise şunları söyledi: ''Eğer, 10 korner atışı kullanıp bir gol atamamış olsaydık da
eleştirilecektik. Ben, iyi bir oyun anlayışı ile iyi bir sonuç aldığımıza inanıyorum. Eğer, bir maçta hiç taç atışı kullanmamış olsak belki bu da eleştiri konusu olacaktı. Önemli olan, bir maçta atılan korner ya da taç atışları değil, sonuca gidebilmektir. Ligin, ikinci yarısında bundan daha iyisi yapılamaz. Ben bu konuyu tartışmak istemiyorum, bu şahsıma karşı yapılmış bir saygısızlıktır diye düşünüyorum. Basın ve medya hep işimizin bir parçası, her zaman saygı duyuyorum.''

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ise güçlü rakiplerine
karşı, yağış nedeniyle çok ağırlaşan sahada oyuncuların ellerinden
geleni yaptıklarını belirtip, futbolcuları kutladı.
Bu arada, Gaziantepspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise Daum'un
açıklamalarının uzun sürmesi nedeniyle tepki gösterek bir açıklama
yapmadan takımıyla birlikte stadı terk etti.
Revenir en haut Aller en bas

Daum: Daha iyisi yapılamaz
Page 1 sur 1